Niin tota levy-yhtiön sivuil oli et Apiksel on keikka 18.12. Stadis.. mut missäköhän se on, onks sinne ikärajaa, mistä saa lippuja???
Joo, kattelin itte samaa. Ehkä paikka ei oo varmistunu tai jotain, kun eivät oo sitä vielä ilmottaneet. Mutta onhan siihen vielä aikaa, varmasti tulee lisäinfoa sitte...
Kuhan nyt ilmottaisivat ajoissa et liput, kyydit jne...
samaa mäkin mietin!jos saatte tietää jotain ni ois kiva jos tänne ilmottelisitte! :) mäkin yritän ettii jotain tiedontynkää...
mäkin oon ettiny kaikkee tietoo, mut mitää ei tunnu lötyvän.. toivottavasti se ei nyt oo joku yksityistilaisuus/K18...
Joops... Onpi tuo keikka näköjään Gloriassa. Ikärajaton, mutta lippuja jaetaan vaan Suomipopilta, eli niitä ei voi ostaa.
vissiin nolla promillea, mikä on tosi perseestä. djesko.comiin olis kuulemma tulossa lippuja joskus tässä "jakoon" tai sit jotain kilpailustydeemiä. käykää glorian sivuilla, lisää infoa.
JEAH! me päästään "sneikkiksen" kaa glorian keikalle!!! :D en malta oottaa.. enää 5 yötä... :D
Voititko liput glorialle?....
Höh. miks mä en voita ikinä mitään....? Vituttaa...
Niille epäonnisille tiedoksi,jotka eivät lippuja ole mistään voittaneet: Huuto.Net:issä on myynnissä kaksi lippua Glorian keikalle!Hinta vaivaiset 22e (tällä hetkellä siis). Kipitä huutamaan omasi pois!
8)
meikku voitti liput djesko.comista. olin unohtanut jo koko kilpailun, mut eilen tulin iltapäivällä kotiin ja ne liput lojui oven aukaistuani siinä mun edessä. oli ihan kiva ylläri.
levarin apulanta msg-boardilla ja levari-boardilla jengi myy lippuja, ja sitten todellakin siellä huuto.netissä.
Toi voittamis tsysteemi on kyl aika syvält.Sinne tulee sit semmost porukkaa joita se keikka ei ees pahemmin kiinnosta.Yks mun tuttu osallistu siihen kisaan iha muuten vaa ja voitti liput.Yritti sit myydä niit mulle,mut mun sisäänpääsy on jo varmistettu ni en ostanu...Sinne on tulos kuulemma semmoset 1000 ihmist :D
eihän se ole mikään nollanprossuualkoholiaveressä-tyyppinen juttu?? selvinpäin olet pop, kännissä olet rock! tai siis mä en haluis, että kukaan tulee mun ja mun viinipullon väliin.
Voi herranjumala, on se niin vaikeaa psyä yksi ilta alkoholipaukkujen ääreltä pois.
Kyllä on ihme, jos selvinpäin ei osaa/uskalla pogoilla apiksen keikalla. Selvinpäin katsokaas kun tulee sitä adrenaliinia vereen, niin kyllä taivaat aukenee. Ja vitun paljon paremmin kuin viinan kanssa löträillessä. Ilman viinaako hauskanpito on vaikeaa/mahdotonta?
T. Itse 18 v, juon n. 2-3 krt/vuosi.
Ps. Älkää ottako tätä minään machoiluna/saarnana, mutta kyllä tommoinen pistää vihaksi.
no niin...tänään jotkut onnelliset pääsee pogoilemaan.. :'( että mua ottaa päähän! Kertokaa multa terveisiä :)
Oli kyllä aivan loistava keikka;D Meitsit oli taas eturivis pogoilemas...Pojatki näytti tykkäävän meiningist :D
vähän mua vitutti ku mä en päässy sinne. oisin vissii muuten saanu lähtä (jos oisin voittanu liput) jos mun velillä ei ois ollu just eilen synttärit....nooh,toivottavasti te nautitte siitä keikasta.
**KaTeeLLiNeN**
ai että kuka muu on kateellinen?! >:( *murinaa* no,hyvä et oli kuitenki hyvä keikka :) mä en oikeesti jaksa oottaa kesään!!!
tohon alkoholiasiaan.
kyllä mua harmitti kans kun se oli sellanen selvinpäin-juttu. eihän se ole yhtään parempi tai huonompi valinta jos joku tosiaan haluaa juoda vinssipullon ennen keikkaa kun taas joku haluaa olla selvinpäin. ei mun jalkoihin ole vielä yksikään ihminen oksentanut, tai muutenkaan mitään ei-kivaa tehnyt vaikka keikalla olisi humalassa ollutkin.
mun mielestä dokailu ja rokmusiikin live-kuuntelu on vaan pirun hyvä yhdistelmä, parempi kuin olla selvänä. mutta se nyt olenkin sitten vaan minä.
joo, ja sitten vielä siitä eilisestä keikasta (missä olin kuitenkin sitten selvinpäin), se oli pirun hyvä. bändillä näky olevan kivaa, soitettiin välissä metallicaa, deep purplee, joululauluja ja paskaa meininkiä. ja äijät heitti tiukasti vitsejä ja puhu yleisölle. simo kesken keikan jäi yksin lavalle mättämään muutaman minuutin rumpusoolon valokeilassa, s.s. hymyili kovasti. kaikki sinne tulleet sai t-paidan, mustan jossa apiksen logo edessä ja selässä suomipopin ja djeskon logot. ne vähän kyllä vie maun siitä.
nyt suljen suuni, kiitän apulantaa ja toivotan teille kaikille hyvää joulua ja pirun kivaa uutta vuotta.
t. santtu
Joo oli ihan helvetin hyvä keikka ja helvetin hyvä meininki!! ;D Argh! ei se mua ainakaan haitannu yhtään ettei siel saanu dokata..parempi niin.. "sneikkis" me tehtiin se taas... :D (eikä tää oo vika kerta heinolassa uudestaan..) :-X
et olis Santtu saanu kertoa, että saitte viellä paidatkin! :-/
mä voin pahoin...
Nooh, en mä ainakaan sitä aio ruveta pitämään, en halua mainostaa SuomiPoppia enkä kyllä dj Eskoakaan. :)
Paljonko siellä Gloriassa oli porukkaa?Prkl kun en sinne voittanu lippua vaikka kovasti yritin netin kautta.mutta ens kesänä sit viimeistään taas keikoille jos ei keväällä keikkoja ole.tietääkö muuten joku että sattuisko missään vaiheessa olee?
en oo ihan varma, mutta oon saanu ainakin sellasen käsityksen ettei keikkoja olis tiedossa vasta kun kesällä :-/
Äänittikö joku tällä sivustolla käyvistä Glorian keikkaa..?
keikka oli kyllä varsin lämminhenkinen, paljon oli pientäkin porukkaa. yleisössä tosi hyvin tilaa, mentiin vasta just ennen keikkaa ja oltais kevyesti päästy tokaankin riviin.
tuli riehuttua ihan yli kunnon, paikat sattui vielä monta päivää keikan jälkeenkin.
soittivat Minun Kappaleeni ja se nyt veti henkisesti polvilleen.
ne paidat on kamalat. :D
mutta keikasta jäi todella hyvä maku, ihan loistava. hämää silti sana 'ilmainen' koska kun täältä lähtee, menee jo junamatkoihin 40 euroa.