tänään kakkoselta klo 22.35 tulee apulantaa raumanmeren juhannuksesta.... :D
täh??! siis niinku.. tänään??! tuleeko?! KIITOS ja ylistys kun sanoit! en olisi muistanut..!
Uiui. Pitää katsoa. :>
kasetti on jo etsitty valmiiksi :) naurattaa tua k-15 merkintä keikkka merkinnän perässä lehdissä ja sen takia se ei tulekaan huomenna uusintana kuten muut keikat ovat tulleet :o
aika törkeetä.. kyllä pitäis tulla ihan kaikkien tasaväkisyyden merkeissä! mitäköhä ne pojat on siel puuhannu, ku kuulemma saattaa sisältää voimakkaita kohtauksia jotka saattavat olla haitallisia lapsille!
hahhaaa, voiko nauruun kuolla?!!! :D ;D :D
Eiei...Tuuli ei tänään vielä. :)
Mutta kiitoksiia muistutuksesta! Pitääpä katella ja nauhottaa..
vielä puoli tuntia...
Loistavaa!!!! 8)
katselen sitä parasta aikaa nauhalta. onpas ihanat koltut pojilla päällä! ;D harmittaa vaa ku, kuvaavat koko ajan joko tonia, tai sit noita roolihahmoja.. ( sipeee tuukkaaaa!! )
keikka aivan loistava, kuvaajat kuvasivat aivan vääriltä puolilta noita näyttelijöitä! ihmettelen miksi tuukka tulee sen viimeisen biisin aikana vasta puolessa välissä lavalle?? vai katsoinkohan aivan väärin :o
Mie luulin, että Tuukka vaan kävi jossain ja tul sitten takas. Oli kyllä mukava nähä ihan "oikeestikkin" tuo, kun ilosaaressa en nähny hirveesti siitä esityksestä mitään. Ja oli tarkotus nauhottaa ja nuhotinkin, mutta nauha meni ja lopetti heti piiskan alkujuttujen jälkeen. Tai, kun hoileskelut olis alkanu niin nauha loppu kesken... Toisaalta eihän siinä paljoo sen jälkeen ollukkaan. Tuukkaa ja Sipee näytettiin häpeällisen vähän ja partasamii ei varmaan näytetty kertaakaan. Säikähin, kun Tuukan naamaakin näki pari kertaa keikan aikana. Olin ihan HUI! :o Ja sitten... aaa...se onkin Tuukka.
Ja vanhuksilta tuli taas valitusta. ;) "olen kyllä pettynyt apulantaan, kun tuollasen esityksen ovat kehittäneet" Sanoi äitini. ;D Mie olin vaan, et' hei c'mon huumoria peliin.
Oli loistava keikka. Ainut vaan kuvasivat liikaa tyhmiksiä näyttelijöitä, ei tarpees sipeä ja tuukkaa niinkun tässä on jo jokunen sanonut.
Kaverini mummo oli sanonut että "voi en yhtään ihmettele että tämä on k-15 kun tuon näköisiäkin vielä"
Tai jotain vastaavaa, vähän repeilytti, että no jo. x__X
Älkää nyt vetäkö minua turpaan tämän takia, mutta...KRÖHÖM!
Keikka oli minun mielestä paska. Toni lauloi ensinnäkin huonosti. Tuntui ikään kuin siltä, että hän olisi kokeillut eri laulutyylejä keikan aikana tai jotain. Ei oikein kulkenut. Ja tuntui että jokaisen biisin tempo oli liian hidas, ne matelivat.
Tonia kuvattiin koko ajan, lavalla olisi varmasti tapahtunut mielenkiintoisia juttuja. Ne näytettiin sekavana ja liian läheltä. Sipeä ei varmaan kuvattu kertaakaan? Jotenkin, minua vain hävetti poikien puolesta... :-/
Ja K-15. Melko arkoja lapsukaisia suomen maassa nykyään, jos ei tuota kestä katsoa:)
Joo, että semmosta.
LainaaÄlkää nyt vetäkö minua turpaan tämän takia, mutta...KRÖHÖM!
Keikka oli minun mielestä paska. Toni lauloi ensinnäkin huonosti. Tuntui ikään kuin siltä, että hän olisi kokeillut eri laulutyylejä keikan aikana tai jotain. Ei oikein kulkenut. Ja tuntui että jokaisen biisin tempo oli liian hidas, ne matelivat.
Tonia kuvattiin koko ajan, lavalla olisi varmasti tapahtunut mielenkiintoisia juttuja. Ne näytettiin sekavana ja liian läheltä. Sipeä ei varmaan kuvattu kertaakaan? Jotenkin, minua vain hävetti poikien puolesta... :-/
Ja K-15. Melko arkoja lapsukaisia suomen maassa nykyään, jos ei tuota kestä katsoa:)
Joo, että semmosta.
pistin itse merkille saman asian.. esimerkiksi vauhtiajoissa pojilla oli parempi meininki, ja toni jutteli melkein joka biisín väli jotain rentoa läppää. biisilistaan olisin ainakin lisännyt aamen ja odotus biisit! mutta minä nautin jokaisesta apiksen keikasta, ja kyllä tuo teeveen välitykselläkin katsoessa sai aikaan kylmiä väreitä :)
No nyt ei enää harmita vaikka missasin kokonaan.Tota mä vähän arvelinkin että kun kerta hahmoja siellä lavalla liikkuu niitä näytetään enemmän kuin bändiä.Itteäni mua jo viime kesänä alko tympii muutaman kerran jälkeen ne kauhupellet kun olin päässy eturiviin ja halusin ottaa kuvia ne jumitti Tuukan tai Tonin eessä kokonaan :P Eivätkö ees Aamenta näyttäneet?!Ja niin jumalainen biisi livenä!
olen puskan kassa siinä asiassa samaa mieltä että toni lauloi vähän huonosti, ei siis paljon. Sen ääni kuulosti niin paskalta ja erilaiselta, tuntu et jossain vaiheessa se ois laulanu nenän kautta, sit taas jossain vaiheessa jotenkin muuten, eli vähän niinkö "kokeili eri laulutyylejä" tai jtn. muuten se oli ihan mukiin menevä keikka ja alko niin himona tehdä mieli keikalle. melkein aloin pokoon nojatuolissani kun kattelin sitä ;D
Minäkin olisin lisännyt biisilistaan muutamia biisejä. :> Ja Sipeä näytettiin tasan kerran, mitä mä näin. Ja sekin oli aika nopee semmonen et just naama näky sekunnin.
aika samaa mieltä edellisten kans,mut tonihan perusteli sitä näyttelijä juttua.ois vaan saanu olla jotain muitaki ku ne ikuiset hitit,jotain piristävää..
en saanu nukuttua koko yönä paljon ollenkaan,ei kyllä johtunu siitä naurettavasta draculasta,joka sylki jotain viinimarjakiisseliä :D
Hahaa, biisilistaahan minä vielä unohdinkin haukkua:D.
Hmm... no, yksinkertaisesti, huono biisilista. Olisin kaivannut vähän muutkakin kuin niitä sinkkubiisejä ja Amerikaa.
Minä kaipailin 007:aa, mutta olin sitte kuitenki iloinen kun ainaki madon soittivat. Sitä en muista kuulleeni ainakaan viime RMJ:ssä. Mut eiks ne oo muutenki just tuolla aina vaan paukuttaneet noita ikuisia hittejä.
Toisekseen olisin vaihtanut Piiskaan 0010:iin, koska silloin kun itse olin keikalla, niin pojat tekivät näin. :) Tai siis ne ei soittanut Piiskaa ollenkaan vaan 0010 oli viimeinen biisi.
Hiukan semmoinen tyly keikka. Ja joku tuol mainitsi että kuvaajat kuvas huonosta kuvakulmasta niitä näyttelijöitä, jep niin teki! koska esim yhes kohtaa ku joku tyyppi hakkas jotain toista tyyppiä, niin kun olevinaan hakkas, niin se kuvattiin niin, et siitä huomas heti et se lyö törkeenä ohi.. ja kaikkee tommosta, mikä ois näyttäny hienommalta toisesta kuvakulmasta.. plääääh! viime vuoden konsertti oli parempi!!
LainaaMinä kaipailin 007:aa
eiks 007 ole teit meistä kauniin, minkä ne soittivat kyseisellä keikalla??
Näin hieman asiaan kuulumattomasti, huomenna tulee tv2: lta Farmi ohjelmassa Apulannan video, ja kiat sen ohjaaja on myös paikalla. (ei Tuukka) klo 16:05 siis TV2
Näin juontaja sanoi tämän päiväsessä ohjelmassa.
Lainaa
eiks 007 ole teit meistä kauniin, minkä ne soittivat kyseisellä keikalla??
Kyllä on:)
Lainaamut tonihan perusteli sitä näyttelijä juttua.
niinhän se teki, mutta ei niitä niin paljon olisi tarttenu kuvata. :C
Lainaa
eiks 007 ole teit meistä kauniin, minkä ne soittivat kyseisellä keikalla??
juuh.. onhan se... mä just tuota omaa viestiä kirjoittaessa kysäsin tarkistaakseni mun kaverilta et oliko 007 se lal-lal-lal-lal-lakaistaan laulu, mut se ei muistanu. x) kun on vaan semmone mielikuva et se ois ollu toi.. en ole pitkiin aikoihin kuunnellut syitä ja seurauksia kokoelmaa ( ja akkm:ääkin vain sillee etten ole niitä numeroita vilkuillut ), niin ei voi muistaa. vittu mä oon taas rokkk!!! no, mut siis tarkoitin tietenkin tota lakaisu laulua.
muuten, minkä takia sitten teit meistä kauniin ei ole syitä ja seurauksia kokoelmalla 007, kun esim 0010:kin on 0010. siis miks siitä käytetään sitä nimee teit meistä kauniin, kun kerran sen nimi on kuitenki toi 007?? juupa juu..
*välikom.
Lukeehan se sinkunkin kannessa.Luulen että ei oo hirveen kaupallista laittaa rallin nimeks pelkkää numerosarjaa jos sitä on helpompi kutsua jollain muulla nimellä :) Mutta se on kyllä hienoa että biisillä ei sillai ole oikeita nimiä sille kuten taiteessa yleensä kuuntelijan/katselijan pitäisi saada antaa tulkita itse vastaan otettu taide. Mutta käytännössä se on tosiaan hankalaa olla nimeämättä teoksiaan.
no juu.. mut ois se ollu aika ovela jos se oiski ihan sinkulla 007. mex tex cowboykin on s&s kokoelmalla ihan omalla nimellään.. hämärää.. ::)
Just ton takia.
jaa että ei ollut siis se konsertti oikee lämmittäny katsojia :/ höhhöh. no. minä nään sen joka tapauksessa vasta huomenna ku meen taas kotia. voin sit vkl:n jälkee tulla sanoo oman kommentin (:
Olin aika hyväs tuiskees keikalla kyl ku en ees muistanu et oli noin paljon showta ;D Yllättävää ettei mua näkyny vaik olin eturivin keskellä... oon varmaan ollu liian humalainen ohjaajan makuun :P
Tuolta jostain Keikat-osiosta löytynee biisilista kokonaisuudessaan, jos ketään kiinnostaa, mitkä puuttu. En tosiaan jaksa rupee luettelee.
Eikös Apulannalla ollut lähes sama setti läpi kesän? Encoreista en sitten tiedä...
Luulen, että suurinpiirtein oli kyllä. Siis toi biisilista sama.
se niitten singlet konsertti ( silloin joskus ) olisi ollut niin hyvä nähdä, mut se tais olla just SE, mikä meni pilalle kun tuli nauhotettua jotenki väärin.. vittu mua ei ikinä ole vituttanut niin paljon! ainaki tuntu siltä.. :P
Lainaase niitten singlet konsertti ( silloin joskus ) olisi ollut niin hyvä nähdä, mut se tais olla just SE, mikä meni pilalle kun tuli nauhotettua jotenki väärin.. vittu mua ei ikinä ole vituttanut niin paljon! ainaki tuntu siltä.. :P
mä en edes oo nähnyt sitä, vaikka se tuli silloin uusintana seuraavana päivänä niin videot meni mokaamaan ajastuksella.. no ne oli entiset videot sen jälkeen :) oon laitanu tv2selle palautetta jos sen saisi uusintana, samalla manasin tosta rmj 2004 uusinta jutusta :)
on kyl aika törkeetä, ku ei voida k15 rmj konsertteja näyttää uusintoina!!! kyllä pikkulapsia palvellaan mut ei isoja lapsia... >:(
mmm... Olis tuon rmj:n voinu ihan hyvin näyttää uusintana...
Ja tuon sinkku keikan vois myös laittaa vielä näytille.
LainaaEikös Apulannalla ollut lähes sama setti läpi kesän? Encoreista en sitten tiedä...
Suurin piirtein sama, kyllä. Klubeilla soittivat enemmän tietysti, kun aikaakin on enemmän.